Płytki enkaustyczne

plytka_enkaustyczna_2

Enkaustyka to technika malarska znana z czasów starożytnych. Wymagała dużo uwagi i cierpliwości, jednak uzyskiwane efekty spełniały oczekiwania - obraz był trwały, odporny na czynniki zewnętrzne, a kolory zachowywały odpowiednie nasycenie i połysk. Z uwagi na to, że wykorzystywana technika nie wymaga gruntowania, zaczęto ją stosować także przy zdobieniu kamienia, drewna i tynku. Współcześni producenci sięgnęli do historii i dziś możemy cieszyć się enkaustycznymi płytkami.

Płytki tego typu należą do rodzaju nieglazurowanych i są produkowane metodą sprężonych pyłów, z których tworzy się specjalne modele i wzory. Dekor nanosi się najpierw na płytkę i dopiero później ją wypala, co znacznie podnosi jakość produktu, ponieważ jest on wyjątkowo odporny na czynniki zewnętrzne i nie wymaga zbyt wiele wysiłku związanego z konserwacją.

W swojej ofercie posiadamy płytki kamionkowe enkaustyczne Winckelmans w różnych, niestandardowych rozmiarach, pokryte wyjątkowymi wzorami. Przedstawiamy poniżej kilka modeli, które można zobaczyć w naszym Showroomie w Warszawie przy ulicy Rzymowskiego 30, a także film obrazujący proces produkcji.

plytka_enkaustyczna_1

plytka_enkaustyczna_3