Podstawy naukowe wellness Jacuzzi®

jacuzzi_xxi_herbec_03

Wszyscy dziś mówią o hydromasażu, wielu ma go w domu, ale na rynku i w świecie mediów brakuje prawie zupełnie informacji na temat jego właściwego stosowania oraz na temat ewentualnych wskazań terapeutycznych, nie wspominając o powodach dla których produkty do hydromasażu łączą się z pojęciem wellness, które oznacza dobre zdrowie przy jednoczesnym dobrym samopoczuciu. Jacuzzi® pragnie promować kulturę hydroterapii w wannie i pod prysznicem, sauny i łaźni tureckiej. W tym celu przeprowadziła dogłębne i precyzyjne badania medyczne, tłumacząc je w formie popularyzacji naukowej oraz publikacji zatytułowanej “Nowa forma wellness”.

jacuzzi_xxi_herbec_07

Hydroterapia Hydroterapia posługuje się całkowitą lub częściową kąpielą w celu rozgrzania lub orzeźwienia ciała. Woda, przy pewnych temperaturach, pod postacią pary lub pod ciśnieniem strumienia, może złagodzić napięcie mięśniowe spowodowane stresem lub niepokojem. Ciepła woda stosowana jest w fizjoterapii do przyspieszania regeneracji mięśni po wypadkach i łagodzenia bólu. Ukierunkowane strumienie (jak te powodowane przez dysze Jacuzzi® ustawione pod kątem 30°) powodują głęboki masaż relaksujących mikro-bąbelków, oferując jednocześnie różne rodzaje masażu hydroterapeutycznego, które poprawiają krążenie i wspomagają wydzielanie endorfin.

jacuzzi_xxi_herbec_02

Hydromasaż Rodzi się z połączenia wody, ciepła i powietrza. Woda zmniejsza ciężar masy ciała o 90%, łagodząc napięcie mięśni i stawów. Ciepło poszerza naczynia krwionośne, polepszając przepływ krwi służącej do uzdrowienia uszkodzonych tkanek. Powietrze wypuszczane przez strumienie nie tylko rozluźnia mięśnie ale także odciąża układ nerwowy.Hydromasaż może być stosowany przy użyciu wody uzdrowiskowej, ale nie tylko: zasada działania, w rzeczywistości, opiera się nie tyle na jakości wody, ile na jej temperaturze i ruchu. Celem wody jest pobudzić naturalne mechanizmy samo-uzdrawiające ciała. To właśnie bodziec termiczny jest głównym czynnikiem hydroterapii: po pierwszej reakcji, która ma miejsce na poziomie naskórka, następuje druga, która dosięga wewnętrznych tkanek ciała, połączonych z powierzchnią za pomocą nerwów. Oddziałując lokalnie, udaje się przywrócić równowagę w danej części ciała.

jacuzzi_xxi_herbec_06

Prysznic i łaźnia turecka Prysznic pomaga w odzyskaniu dobrego humoru, działa tonizująco i antydepresyjnie. Jest przydatny w korygowaniu niedoskonałości takich jak cellulit ponieważ gwarantuje stymulację nerwów i tkanek. Istnieją różne rodzaje prysznicu: nitkowy, o strumieniu spadającym z góry prostopadle na ciało; szkocki, o naprzemiennych strumieniach wody o temperaturze 26° i 40° C; po strumienie pionowe oddziałujące na różne części ciała. Łaźnia turecka polega na kąpieli w parze, w pomieszczeniu wypełnionym ciepłym powietrzem o temp. 40-50° i 100% wilgotności. Para może być połączona z chromoterapią i aromaterapią. Dobrodziejstw łaźni tureckiej jest wiele, poprawia krążenie krwi i układu chłonnego, pobudza utlenienie naskórka, oczyszcza organizm wspomagając eliminację toksyn i podnosi na najwyższy poziom pracęukładu oddechowego, nerek, jelit i wątroby. Materiał pochodzi z katalogu Jacuzzi® Baths Showers