Łaźnie parowe

Łaźnie parowe, łaźnie tureckie, hammam – wykonywane z  kamienia, ceramiki, szkła lub z gotowych akrylowych prefabrykatów, czy super nowoczesnych tworzyw XXI wieku. Choć od stuleci łaźnia parowa przyjmuje różne nazwy i formy – w zależności od zastosowanej temperatury i wilgotności – ludzkość zawsze doceniała korzyści płynące z jej użytkowania.

Łaźnia w pomieszczeniu wykończonym mozaiką szklaną, kamionkową lub ceramiczną dostarcza delikatnej kąpieli parowej. Aromaterapia, dobroczynne działanie esencji zapachowych uszlachetnia zabieg w łaźni. Nie dysponując osobnym pomieszczeniem można skorzystać z propozycji wolnostojących kabin z łaźnią parową. Niektóre łaźnie parowe wyposażone są również w chromoterapię oraz systemy audio. Są one nie tylko atrakcyjnym miejscem spotkań rodziny i przyjaciół, ale przede wszystkim miejscem, które  umożliwia zahartowanie ciała i wyciszenie ducha. To magiczny zakątek, gdzie ciepło, woda, aromat, a nawet kolory i muzyka pomagają użytkownikom zregenerować siły.

Łaźnie parowe wykonywane są z akrylu i montowane na miejscu przeznaczenia: w pokoju kąpielowym czy łazience. Grupa HERBEĆ ®  od 18 lat proponuje również kabiny łączące kilka funkcji: łaźnię parową z kabiną natryskową.

Często – dla uzupełnienia – wyposażone są w zestawy do hydromasażu, bicze szkockie itp. Występują również w wersjach dwuosobowych.

Do obiektów użyteczności publicznej polecamy duże łaźnie parowe, wykonane z akrylu, z wyprofilowanymi siedziskami. Dwupoziomowe ławki, oświetlenie i inne detale – możliwe do zaprojektowania zgodnie z oczekiwaniami Klienta.

Kąpiele w łaźni parowej polecamy wszystkim. Szczególnie osobom nie znoszącym wysokiej temperatury, które mają problemy z oddychaniem w tradycyjnej saunie.

 

Poniżej prezentujemy Państwu jeden z produktów firmy Jacuzzi®:

SASHA – SAUNA | PRYSZNIC | HAMMAM – 402 X 211 X 225 H – to nowoczesny produkt marki Jacuzzi®. 

Składa się z 3 modułów: sauna + prysznic + łaźnia parowa. Kompletny produkt instaluje się na powierzchni 8m2. Moduły można łączyć ze sobą lub kupować osobno. We wszystkie trzech modułach można dostosować parametry temperatury, wilgotności oraz zraszania do indywidualnych potrzeb.