Ponadczasowe i stylowe płytki historyczne

Nasze ponadczasowe mozaiki to nie tylko wyjątkowe wzory historyczne, geometryczne i wiktoriańskie, ale także materiały odporne na ścieranie, z mrozoodpornością i niemalże zerową wchłanialnością wody. To właśnie gresy barwione w masie: Winckelmans, TopCer i Zahna

Pomogą przekształcić każde pomieszczenie w osobiste sanktuarium, dodając mu wyjątkowego uroku. Wnoszą do wnętrza elegancję połączoną z precyzją, tworząc w efekcie wyjątkową jakość na lata. Nadają się do obiektów publicznych, prywatnych, restauracji, do wewnątrz i na zewnątrzPłytki retro, historyczne, do kamienic i prześwitów bramowych, sieni, pałaców i kościołów. Gres barwiony w masie, kamionka mrozoodporna, odporna na ścieranie i chemikalia. Płytki na 100 lat lub więcej.

Kliknij tutaj, aby wypełnić formularz z zapytaniem o płytki lub zadzwoń teraz: +48 602 33 22 33

plytki_kamionkowe_winckelmans_topcer_zahna_herbec_plytki_do_restauracji_lub_baru_odporne_na_scieranie

 


Ponadczasowe płytki historyczne

Nasze płytki można zobaczyć na basenach, dworcach kolejowych, peronach, prześwitach bramowych, elewacjach budynków i obiektach użyteczności publicznej. Idealnie nadają się także do użytku domowego, na przykład na dywan wejściowy, patio, prześwit bramowy lub taras.

Wytrzymałe płytki i mozaiki

Co jest wyjątkowego w płytkach Winckelmans i Topcer i Zahna Fliesen? 

  • Płytki odporne na ścieranie (np. właściwości ISO i UPEC WINCKELANS)
  • Płytki nienasiąkliwe (nie wchłaniają wody ani wilgoci z powietrza)
  • Mrozoodporne (dzięki małej higroskopijności)
  • Anty-poślizgowe (R9-R12)
  • Kwasoodporne - płytki idealne do restauracji i barów
  • Rzemieślnicze płytki wykonywane od 140 lat ręcznie, tradycyjnymi metodami w połączeniu z nowoczesnymi piecami (Winckelmans)
  • Dzięki nowoczesnym maszynom terminy są krótkie (TopCer)
  • Historyczne wzory wykonane z pojedynczych płytek barwionych w masie

Kwadratowe mozaiki, Prostokątne płytki, Oktagony z kosteczką,  heksagony, Trójkątne płytki i inne formaty..

 

Płytki historyczne instalowane były i nadal znajdują zastosowanie w obiektach sakralnych, pałacach i kamienicach. Wnętrza zabytkowe, a szczególnie miejsca kultu religijnego wymagają szczególnej troski w zakresie ich konserwacji i renowacji.

Płytki do Kościołów

Podłogi kościołów, katedr, czy kaplic mają szczególny charakter i wymagają odpowiedniej stylistyki oraz dobrych parametrów technicznych.

Płytki do sieni

Płytki Retro

Idealnie do takich realizacji, wpasują się płytki historyczne, kamionkowe, lecz również płytki lastrico. Płytkami kamionkowymi, wyłożony jest wiele ładnych, historycznych stolic Europejskich, między innymi Paryż, Londyn, Bruksela, Amsterdam czy Luksemburg. Nadają im unikatowy, elegancki charakter. 

Płytki Szachownica

Płytki Oktagonalne

Płytki Heksagonalne

Dostawa i montaż płytek oktagon-u z kostkami i hexagon-u w różnych kolorach i formatach na siatce lub luzem.

Dystrybucja i montaż płytek geometrycznych i wiktoriańskich w Polsce od 1992 roku.

winckelmans_logo_wyslij_zapytanie_przycisk

Winckelmans® reprezentowany jest w Polsce przez Grupę HERBEĆ®
Jako jedyny na świecie produkuje płytki  kamionkowe o wymiarach 1,2x1,2cm, 2x2cm, 5x5cm, 10x10cm, 15x15cm i 20x20cm.

Winckelmans od 1894 roku zachwyca bogatą gamą płytek kamionkowych o grubości od  3,8 mm do 9 mm i bardzo dużej gamie kolorystycznej. Technologia to nieszkliwiony, prasowany i wypalany gres. Płytki nie tracą koloru (nieścieralne) ponieważ są barwione w masie (barwiona glina, kamionka).

Ważnym uzupełnieniem są kamienne płytki schodowe o wymiarach: 5x5cm i 10x10cm.  Do wyboru jest prawie 2000 kombinacji. Winckelmans to synonim najwyższej jakości. Od ponad 130 lat francuska rodzinna manufaktura opracowuje dla naszych Klientów szczególnie trwałe, łatwe w pielęgnacji i najpiękniej wyglądające płytki.

elektrownia_powisle_warszawa_herbec

Jest to wyjątkowa sytuacja na światowym rynku płytek, że Winckelmans® – łącząc tradycyjne procesy produkcyjne z nowoczesnymi technologiami komputerowymi – potrafi odtworzyć historyczne wzory lub stworzyć nowe niepowtarzalne płytki dekoracyjne.

Pozwala to na uzupełnienie brakujących płytek i odtworzenie powierzchni zabytkowych posadzek oraz zachowanie ich dla przyszłych pokoleń.